SORUMLULUK

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Özel Çığır Koleji Eylül- Ekim Ayı Değerler Eğitimi Faaliyet Raporu

23 Eylül-1 Ekim 2013 tarihleri arasında okulumuz geneli Değerler Eğitimi Projesinin okulda işlenmesi hakkında öğrencileri bilgilendirme yapılmıştır. İlk değerimiz olan “Sorumluluk” konusu hazırlıkları 1 Ekim 2013 tarihinde öğrenci velilerimize veli bilgilendirme mektupları öğrenciler tarafından gönderilmesi ile başlamıştır. Ekim ayının ilk haftası okulumuz panosunda “Sorumluluk” konulu bir pano hazırlanmıştır. Okulumuz geneli tüm sınıf ve okul panolarına “Kültür ve Miras” konulu resim yarışması ve “Sosyal Sorumluluklarımız” konulu proje yarışması afişleri asılmıştır. Öğrencilerimiz derslerde sorumluluk konusu hakkında etkinlikler yaptırılmıştır. Bu konuda lise grubu öğrencilerimiz için öğretmenlerimiz Zeliha ACAR, Hatice AKYOL, Feride SOLAK öğrencileri bilinçlendirmiştir. İlköğretim grubu öğrencilerimizden 7/A sınıfı öğrencilerimiz mavi kapak kampanyası başlatmışlardır. 2/A sınıfı öğrencilerimiz Doğançam İlkokuluna bir ziyaret gerçekleştirmiş olup, imkânları kısıtlı öğrencilere yardım etmişler ve arkadaşlık kurmuşlardır. Okulumuzda 2/A sınıfı sınıf öğretmeni Mehmet Ali RÜZGAR Kompak çukuru oluşturmuş ve öğrencilerin bu çukura gıda, yaprak vb. organik atık malzemelerin toplanması sağlanmıştır. 6/A sınıfı öğrencilerinden de yumurta getirmeleri ve bu yumurtaların bir hafta boyunca kırılmadan muhafaza etmeleri istenmiştir. 6/A sınıfı öğrencilerinden Elif Lal Tağal, İbrahim Ethem Demir, İrem Burunak, Berfin Özdemir temiz okul bilinci oluşturmak amacıyla resim atölyesini temizlemişlerdir. Okumuzun resim atölyesi, kantin, laboratuar, kütüphanesine kullanma talimatları yazılmıştır.

Okulumuzda kampanyalara destek olan öğrenci ve sınıflara ödüller verilmiştir.

Ödül Alan Sınıf ve Öğrencilerimiz

-          2/A sınıfı (21 kişi)

-          7/A sınıfları (10 kişi)

-          3/A sınıfı öğrencimiz Yusuf SERTKAYA, Efe GÜNGÖR, Ahmet TÜMBÜL

-          8/A sınıfı öğrencimiz Enes KOYAK, Deniz KÖK,

-          6/A sınıfı Öğrencilerimiz Elif Lal TAĞAL, İbrahim Ethem DEMİR, İrem BURUNAK, Berfin ÖZDEMİR değerler eğitimi onur belgeleri ile ödüllendirilmiştir.

-          “Kültür ve Miras” konulu okul geneli resim yarışmasında 2/A sınıfı öğrencimiz Sude CAN  birincilik ödülüne layık görülmüştür.

  • Ayrıca Sorumluluk değerimizi öğrencilere aktarılmasında ve faydalı olunmasında katkıda bulunan öğretmenlerimize de teşekkür belgeleri verilmiştir.

IMG_20131011_113711

IMG_20131011_113726

IMG_20131011_113745 (2)

IMG_20131011_161456

Fatih Projesi E-Twinnning Türkiye Okulda Diyabet Eğitimi ProgramıOkul Web Siteleri Yönetim Paneli E-Devlet KapısıE-Okul Yönetim Bilgi Sistemleri Başbakanlık İletişim Merkezi MEB Bilişim Sistemleri Giriş Ekranı E-Okul Veli Bilgilendirme SistemiGüvenli İnternet